SMART Dom – przyszłość już jest teraźniejszością

Rozwój technologii SMART sprawił, że wszystko to, czym się otaczamy na co dzień może być jeszcze bardziej użyteczne i jeszcze wygodniejsze w eksploatacji. Zintegrowanie z innymi urządzeniami sprawia, że dom sam może przygotować się na nasz powrót np. po pracy.

Lubię wracać do domu. Wtedy wszystko wydaje się lepsze. Lubię powroty nie tylko dlatego, że czeka na mnie rodzina + pies, ale również dlatego, że przyjemnie jest móc (prawie) nic nie robić, bo dom robi wszystko za ciebie.

Prawdopodobnie jedziesz samochodem. Z pewnością korzystasz z nawigacji GPS. System automatycznego parkowania czy asystent parkowania pomaga ci idealnie zaparkować. Wychodzisz z samochodu. Przez 30 sekund samochód jeszcze będzie mieć zapalone światła – wiesz dlaczego…

Pomyśl o dozorze Twojego królestwa. Pomyśl o warunkach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, takich jak: wykrywanie obecności płynów w budynku/pomieszczeniach, dymu, CO2, zagrożeń instalacji, dozór delikatnych materiałów, poziom aktualnej temperatury, natężenie oświetlenia, inteligentne nawadnianie w ogrodzie, termostaty uczące się użytkowników. Dobrze jest mieć wszystko pod kontrolą.

Wiem, że dbasz o swoje bezpieczeństwo. Monitoring posesji (ogrodzenia, okien, drzwi), czujniki ruchu z pewnością dodają więcej komfortu.

A teraz zrelaksuj się. Odpowiednio wcześniej zaprogramowana lodówka poinformuje cię o swojej zawartości, przydatności produktów do spożycia, konieczności uzupełnienia. Zdalnie uruchamiana pralka włączy się wtedy, kiedy będziesz chcieć (np. korzystając z oszczędniejszej taryfy nocnej). Kuchenka sama podgrzeje Ci obiad. A dzięki połączeniu z panelem kontroli mediów będziesz sterować żarówkami, termostatami i klimatyzacją z poziomu wygodnej kanapy.

Masz ochotę na trochę muzyki? Wspaniale. Z poziomu smartfona/tabletu będziesz mieć nad nią pełną kontrolę – bezprzewodowo. Możesz odtwarzać różne utwory w różnych pomieszczeniach lub ten sam wszędzie, gdzie tylko zechcesz. Cała muzyka świata dostępna jest strumieniowo – i tu, i tu.

Czas się zdrzemnąć. Muszę tylko kliknąć w APPkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *